Naši zamestanci

Kúpou naších produktov podporujtete ľudí zo zdravotným postihnutím. Každý náš zamestnanec má svoj príbeh. Pozrite sa koho podporujte kúpou našich produktov.

Ľubka Š.

Ľubka býva pri Žiline, od malička sa pohybuje pomocou invalidného vozíka, musia jej pomáhať aj jej osobní asistenti.

Vo voľnom čase sa rada venuje športu - paralympijskej disciplíne boccia. Túži sa kvalifikovať na paralympiádu. Má za sebou veľa športových úspechov. Pre nás pracuje už dlhšiu dobu a privyrába si tým k svojmu malému invalidnému dôchodku.

Miroslav K.

Miroslav má 46 rokov. Pred 27 rokmi mal autohaváriu, pri ktorej ochrnul na dolné končatiny.

Po určitom čase začal športovať, venoval sa terčovej lukostreľbe na reprezentačnej úrovni, bol na troch paralympiádach v r. 2000 v Sydney, r. 2004 v Aténach, 2008 v Pekingu a je niekoľkonásobný majster slovenska. Venoval sa jazde a opravám štvorkoliek. Žiaľ štorkolky pre zdravotný stav musel opustiť a je rád že môže pracovať pre OPIL z domu.

Ivan V.

Ivan má 32 rokov. V roku 2017 mal úraz pri športe, po ktorom žiaľ zostal pripútaný na invalidný vozík.

Napriek častým rehabilitáciám a intenzívnemu cvičeniu sa pokrok v liečbe nedostavil, avšak stále "bojuje". Hľadal si prácu, ale takmer vždy to stroskotalo na bezbariérovom prístupe do práce. Práve preto je vďačný za prácu v OPILe.

Janka C.

Janka C. je mama dvoch detí, ktorá trpí duševnou chorobou po útoku, ktorý zažila. Rada maľuje, háčkuje a venuje sa ručným prácam. Aj keď má zdravotné obmedzenia, snaží sa fungovať naplno aby bola plnohodnotným človekom pre svojich blízkych a užitočná pre spoločnosť. Jej obľúbenou prácou je navrhovanie pohľadníc.